Hali.cz

Online magazín

Vypěstujte si na zahradě překrásné lilie

Chcete mít v létě rozkvetlou zahradu?Začněte pěstovat lilie. Cibulky lilií byste měli zasadit do hloubky 10-15 centimetrů. Sázet je můžete na podzim nebo na jaře. Zasaďte cibulky do lehké, vlhké půdy. Ideálním místem bude před větrem kryté zákoutí, podél plotu, popř. je můžete zasadit mezi jiné rostliny, keře a stromky. Nejlépe se jim pak bude dařit na plném slunci nebo v polostínu. V případě výskytu mrazíků chraňte cibulky a veškeré výhonky jak jen můžete. Použijte spadané listí nebo chvojí. Pak se budete opět moci z lilií těšit.
žluté lilie
Lilie můžete přemístit po čtyřech až pěti letech. Z nové půdy pak opět mohou čerpat novou energii a znovu se budete moci každý rok těšit z jejich překrásných květů. Lilie vám samozřejmě nemusí dělat okrasu pouze na zahradě, ale můžete si je nařezat i do vázy. Ovšem pokud je budete řezat do vázy, neberte je z jedné skupiny, rostlina by pak byla příliš vyčerpaná a mohla by vám zajít. Stonek vždy uřízněte od poloviny dolů, jinak by lilii stálo příliš mnoho úsilí, než by získala znova svou sílu.

lilie duhová
Pozor na oranžové chřestovníčky liliové – je to největší nepřítel lilií!

Pokud chcete mít lilie opravdu krásné a kvetoucí, měli byste si právě na tohoto záškodníka dávat velký pozor. Nejúčinnější zbraní proti těmto tvorům jej jejich ruční vysbírání a odstranění. Ovšem využít můžete i celou řadu postřiků. Bohužel však, chřestovníček liliový si na něj poměrně rychle zvykne a po čase se dokonce stává vůči postřiku imunní.
lilie v květináči
Na trhu dnes najdete nepřeberné množství různých barev, odstínů nebo druhů. Pokud jste tedy milovníkem lilií a rádi byste ozvláštnili zahradu netradičními druhy, které jen tak na cizí zahradě nenajdete, máme pro vás několik typů na zajímavé exempláře. Zkuste si vypěstovat například černokvětou lilii „Queen of The Night“ či plnokvětou lilii “Mystery Dream“.

Vypěstujte si na zahradě překrásné lilie
Ohodnoťte příspěvek

Podobné příspěvky