Okouzlení Thajskem

Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam. Etnonymum Thai v thajštině původně znamenalo „svobodný“. Nejstarší státy na území dnešního Thajska vznikly v jeho jižní části okolo přelomu letopočtu. Thajsko nebylo nikdy v područí žádné evropské země a od roku 1932 se stalo konstituční monarchií. Vládne zde král Bhumibol – Ráma IX. Zdejší král je nejdéle žijícím vládnoucím monarchou na světě, neboť již přes šedesát let, a to od roku 1946. Společně se svou ženou královnou Sirikit jsou oba velmi milováni a ctěni.

thajsko

Kouzelné Thajské království

Tento kouzelný stát uchvátí každého, kdo sem zavítá, neboť je to kulturní země, která vyniká pohnutou historií. Ke zhlédnutí je zde:
v veliké množství nádherných památek
v překrásná příroda
v usměvaví lidé
v typické thajské divadlo a hudba
v box i výborná kuchyně
v mnoho svátků a oslav

chrám

Jih Thajska

Jižní část Thajska se rozprostírá na Malajském poloostrově až k hranicím s Malajsií. Tato oblast je charakteristická místní nádhernou přírodou s řadou národních parků. Také se zde nalézá množství významných památek. Tato část Thajska je též ovlivněna islámem, který sem proniká ze sousední Malajsie, a tím se mění i charakter a vzhled země. V této lokalitě se nachází:
v ostrov Phuket
v ostrov Krabi
v Ostrov Phi Phi
v záliv Phangnga s ostrovem Phuket
Tato oblast je charakteristická takzvanými mogoty, což jsou věžovité vápencové rozeklané ostrovy, které trčí z moře až do výšky tři sta metrů. Vytvářejí úchvatné scenérie a lákají potápěče, horolezce i výletní lodě. V této oblasti jsou k vidění také:
v nádherné písčité pláže
v nejkrásnější korálové útesy
v nejkvalitnější turistický servis

horizont

Ostrov Koh Lipe

V této oblasti Thajska se též rozprostírá malý ostrov Koh Lipe, který je považován za Tento malebný ostrůvek najdete v provincii Satun v jihozápadním Thajsku, hned v blízkosti malajské hranice. V překladu znamená název ostrova Papírový ostrov. Ostrůvek je každoročně navštěvován tisícovkou turistů, kteří obdivují zdejší nádherné podmořské korálové útesy. To však není naprosto jediné lákadlo této perly Thajska.

Podobné příspěvky