Hali.cz

Online magazín

Okouzlení Thajskem

Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam. Etnonymum Thai v thajštině původně znamenalo „svobodný“. Nejstarší státy na území dnešního Thajska vznikly v jeho jižní části okolo přelomu letopočtu. Thajsko nebylo nikdy v područí žádné evropské země a od roku 1932 se stalo konstituční monarchií. Vládne zde král Bhumibol – Ráma IX. Zdejší král je nejdéle žijícím vládnoucím monarchou na světě, neboť již přes šedesát let, a to od roku 1946. Společně se svou ženou královnou Sirikit jsou oba velmi milováni a ctěni.

thajsko


Kouzelné Thajské království


Tento kouzelný stát uchvátí každého, kdo sem zavítá, neboť je to kulturní země, která vyniká pohnutou historií. Ke zhlédnutí je zde:

v  veliké množství nádherných památek

v  překrásná příroda

v  usměvaví lidé

v  typické thajské divadlo a hudba

v  box i výborná kuchyně

v  mnoho svátků a oslav

chrám


Jih Thajska


Jižní část Thajska se rozprostírá na Malajském poloostrově až k hranicím s Malajsií. Tato oblast je charakteristická místní nádhernou přírodou s řadou národních parků. Také se zde nalézá množství významných památek. Tato část Thajska je též ovlivněna islámem, který sem proniká ze sousední Malajsie, a tím se mění i charakter a vzhled země. V této lokalitě se nachází:

v  ostrov Phuket

v  ostrov Krabi

v  Ostrov Phi Phi

v  záliv Phangnga s ostrovem Phuket

Tato oblast je charakteristická takzvanými mogoty, což jsou věžovité vápencové rozeklané ostrovy, které trčí z moře až do výšky tři sta metrů. Vytvářejí úchvatné scenérie a lákají potápěče, horolezce i výletní lodě. V této oblasti jsou k vidění také:

v  nádherné písčité pláže

v  nejkrásnější korálové útesy

v  nejkvalitnější turistický servis 

horizont


Ostrov Koh Lipe


V této oblasti Thajska se též rozprostírá malý ostrov Koh Lipe, který je považován za https://www.nanopin.cz/thajska-perla-tisic-kilometru-na-jih-od-bangkoku Tento malebný ostrůvek najdete v provincii Satun v jihozápadním Thajsku, hned v blízkosti malajské hranice. V překladu znamená název ostrova Papírový ostrov. Ostrůvek je každoročně navštěvován tisícovkou turistů, kteří obdivují zdejší nádherné podmořské korálové útesy.  To však není naprosto jediné lákadlo této perly Thajska.

Okouzlení Thajskem
4 (80%)6

Podobné příspěvky