Město na soutoku tří řek

Hlavní město Peru, Lima, se může pochlubit přeným datem, kdy bylo založeno španělskými kolonizátory. Lima, rozkládající se v údolí, kde se stékají tři řeky, bylo původně město Inků, a to až do šestnáctého století. zdejší náčelník měl hlavní sídlo poblíž soutoku dvou z nich a nacházelo se ve velmi výhodné oblasti.

Španělé zde založili hlavní město této kolonie, a na důkaz svého vítězství, tedy obsazení této země, zbourali všechny incké památky v tomto údolí, včetně incké pyramidy, paláce náčelníka Inků i jejich pohřebiště. Na místo těchto staveb zde postavili peruánský palác, katedrálu a arcibiskupství.
–          Jednalo se o velice bohatou zemi na nerostné suroviny
–          Lima má velice výhodnou pozici jako přístav
–          Během devatenáctého století zde vykvetla metropole
–          Nachází se zde mnoho zeleně, proto se Limě říká „perla Pacifiku“

Seznam světového dědictví UNESCO
Historické centrum se dostalo na soupis tohoto prestižního seznamu. Metropole má i s favelami asi deset milionů obyvatel.

Co byste zde měli navštívit?

1.       Pláže
Ačkoli by se mohlo zdát, že je město výhradně přístavem, není to pravda. Záliv, kde jsou vystavěná betonová mola a stojí zde spousta lodí, je oddělena od pláží a míst, která jsou jako stvořená pro turistický ruch. Nemusíte se obývat vzhledem k členitému pobřeží a hojné vegetaci ze svého místa na opalování na přístav neuvidíte

2.       Dům Pizzaro (či Pizzarův palác)
Jedná se o sídlo peruánské vlády, které zde bylo založeno Španělskými kolonizátory v osmnáctém století.

3.       Chrám Pucllana
Respektive jeho zbytky. To je incký chrám, který zde stál ještě před tím, než Kolumbus objevil Ameriku. Kdysi tento chrám měřil pětadvacet metrů, dnes ho zbylo sotva pět metrů. Byl postavený z nepálených cihel podle odhadu někdy v desátém století našeho letopočtu.

4.       Římskokatolický chrám sv. Jana
Tato Španěly postavená katedrála pochází rovněž z poloviny osmnáctého století.

Podobné příspěvky